Schedule of Events 13.05-19.05.19

Monday

08.45-10.15-Nordic Walking Club (main area)

10.00-11.00 – Ancient Chinese longevity gymnastics (main territory)

10.30-12.00 – Club of Board games fans (main territory)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

16.00-20.00-Occupation of the choir of veterans of War and labor of SVO (Ttid)

Tuesday

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

16.00-18.00-Occupation of Art studio "Golden Elephant" (Ttid)

Environment

08.40-10.15-Nordic Walking Club (main area)

10.30-12.00 – Club of Board games fans (main territory)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

Thursday

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

Friday

08.45-10.15-Nordic Walking Club (main territory)

10.00-11.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

17.00-19.00-"TKS Comrade"-Report concert (Green Theatre)

19.00-22.00-"Summer Cinema" (Green Theatre)

Saturday

10.00-11.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

11.00-14.00-"Exam-fest"-Festival of Martial arts (Green theatre)

12.00-13.00-"Krasnaya Gorka"-Concert program of the Central COMMITTEE "Harmony" (main territory)

13.00-17.00 – "Day of Moscow Parks" (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

15.00-17.00-"retro-fest"-Dance Program (dance floor)

18.00-20.00 – "Night at the Museum" (main territory)

19.00-22.00-"Summer Cinema" (Green Theatre)

Sunday

10.00-12.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-13.00-"About Febota-Sagittarius"-performance of the creative theatrical studio "Kaleidoscope" (Green Theatre)

14.00-16.00-"Youth club"-Report Concert (Green Theatre)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

15.00-17.00-"retro-fest"-Dance Program (dance floor)

17.00-19.00 – "I give you a part of the Heart"-Dance concert Program (Green Theatre)

19.00-22.00-"Summer Cinema" (Green Theatre)

Participate in the promotion "Support your park!".

Follow the link and conduct an independent examination.
Assessment of the provision of services by cultural organizations