Schedule of Events 27.05-02.06.19

Monday

08.45-10.15-Nordic Walking Club (main area)

10.00-11.00 – Ancient Chinese longevity gymnastics (main territory)

10.30-12.00 – Club of Board games fans (main territory)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

16.00-20.00-Occupation of the choir of veterans of War and labor of SVO (Ttid)

 

Tuesday

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

14.00-16.00-"fitness-Zumba"-a lesson within the framework of the project "Moscow Longevity" (Green Theatre)

16.00-18.00-Occupation of Art studio "Golden Elephant" (Ttid)

 

Environment

08.40-10.15-Nordic Walking Club (main area)

10.30-12.00 – Club of Board games fans (main territory)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

16.00-18.00-"SAMBO Festival"-Sports Festival (Green Theatre)

 

Thursday

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

14.00-16.00-"fitness-Zumba"-a lesson within the framework of the project "Moscow Longevity" (Green Theatre)

18:00-19:00 – "Day of the Social worker" (Green Theatre)

 

 

 

Friday

08.45-10.15-Nordic Walking Club (main territory)

10.00-11.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

17.00-19.00-"Allegro"-The report Concert (Green Theatre)

19.00-22.00-"Summer Cinema" (Green Theatre)

 

Saturday

10.00-11.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-14.00 – Gala Concert of the laureates of the third international competition of musicians. R. M. Gliera dedicated to "Children's Day" (Green Theatre)

14.00-15.30 – "The concert of brass orchestras by the" Children's Day "(Green Theatre)

17.00-18.00-"The Cold Heart"-the musical of the variety studio "Elianto"

18.00-20.00-Festival "Art-Caravan"-gala concert dedicated to "Children's Day" (Green Theatre)

12.00-18.00-"Summer reading"-Visiting library (BookCrossing Pavilion)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

15.00-17.00-"retro-fest"-Dance Program (dance floor)

19.00-22.00-"Summer Cinema" (Green Theatre)

 

Sunday

10.00-12.00 – Ancient Chinese gymnastics of longevity (Babashkinsky Park)

10.00-18.00-bukcrossing (Chess-checkers Pavilion)

10.00-22.00-"Faces of war"-thematic photo exhibition (main territory)

12.00-18.00-"Summer reading"-Visiting library (BookCrossing Pavilion)

12.00-18.00-"Linokengraving and Xylography"-Exhibition of artist Alexandra Kalinicheva (Ttid)

15.00-17.00-"retro-fest"-Dance Program (dance floor)

20.00-22.00 – "Summer Cinema" (Green Theatre)

Participate in the promotion "Support your park!".

Follow the link and conduct an independent examination.
Assessment of the provision of services by cultural organizations